piatok 3. júna 2011

Mrakodrapy za garážou

Pred rokom, Róbert z Piešťan, o živote včiel nevedel nič. Dal sa s rodinou na jednoduché včelárenie a ako každý správny víkendový včelár, aj on oživil úľmi so včielkami krásnu rodičovskú záhradu s ešte krajšou prírodnou scenériou a kvetenou v kopcovitom chotári Starej Lehoty. Samozrejme, že svoje prvé roje osadil do vlastnoručne postavených úľov Warré s jednoduchou obsluhou. Tešil sa ako malý chlapec, keď roj osadený začiatkom júna mu koncom júla dal výnos 33 kg medu. Úspešný začiatok včelárenia.


Aby prenikol viac do tajomstiev života včiel, postavil si niekoľko ďalších úľov Warré, osadil ich rojmi a zriadil si aj druhé stanovište, zišiel z kopcov do doliny, domov, za garáž. Stal sa z neho aj mestský včelár. Kraj v okolí Piešťan je na znášku bohatý, v úľoch s rámikmi včely postavia prirodzené dielo a zanesú ho medom aj za šesť dní, Róbertove úle Warré rastú až do oblakov a jeho práve v týchto dňoch čaká urobiť medobranie tých 45 kg agátového medu, ktorý dozrieva v troch horných nadstavkoch každého komína Warré. K výnosu z agáta treba ešte pripočítať 14 kg medu z repky, ktorý odobral z každého včelstva pred dvoma týždňami. A to ho ešte o mesiac čaká medobranie z lúk na úpätí považských úbočí. Pripájam pár fotografií z Róbertovej ročnej histórie úspešného včelárenia v úľoch Warré. Tak, nech sa i naďalej darí!
3 komentáre:

 1. To je krásná úroda. Blahopřeju a držím palce.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Super. Krasa. Ted to nebrat prosim osobne, ale porekadlo "Cim hlupejsi sedlak, tym vetsi erteple" nejspis plati :]]

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

  Obchod odkudkoli Čas jsou peníze. Obchodujte na počítači, mobilu a tabletu

  Otevřené obchody na eToro: 227,651,647

  OdpovedaťOdstrániť