O mne

Moja fotka

Poslaním môjho blogu je oboznámiť návštevníkov s jedným z najpozoruhodnejších úľov francúzskeho včelára Roger Delona, ktorý poznáme ako Alpský úľ. Včeláriť v tomto úli je v skutočnosti novostarý spôsob včelárenia. Je to včelia retrofarma používajúca metódu ošetrovania včelstiev s jednoduchou technológiou trámikového úľového systému. S touto technológiou potrebujete menej času a je oveľa modernejšia ako pri iných známych formách včelárenia. Pre mňa sa úľový systém s prirodzenou stavbou včelieho diela stal meradlom radosti zo včelárenia bez potu, ktorý som vydal pri ošetrovaní včelstiev všeobecne uznávaným spôsobom. Väčšina včelárov s desiatkami včelstiev najčastejšie myslí na prostriedky získané zo včiel. Ekonomika včelárenia bez dotácií, s vylisovaným medom pre seba a známych, je veľmi zaujímavá. A ja sa na prírodné včelárenie pozerám ako na relax ducha a včelnica sa stala pre mňa chrámom pre oddych. Užite si so mnou moje poznanie, keď som sa učil a rástol ako prírodný včelár. 

piatok 26. augusta 2011

Tanzánian TBH

Cez prázdniny som sa vytešoval s vnukom, má deväť rokov, pomaľoval som úle detskými obrázkami, ale on moju prácu ohodnotil ako gíč. Mne to však neprekáža, z chuti sa zasmial môjmu umeleckému dielu a to ma teší, že má radosť. Včielkam sa treba venovať s úsmevom. 
Minulý týždeň som si pripravil môj starý ležan slovenskej národnej rámikovej miery B ako medovú kravu v štýle Tanzánian. Na budúcu jar TTBH osadím rojom. Už sa dlhú dobu povaľoval za stodolou, tak bude osožnejšie oživiť ho včielkami. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára