O mne

Moja fotka

Poslaním môjho blogu je oboznámiť návštevníkov s jedným z najpozoruhodnejších úľov francúzskeho včelára Roger Delona, ktorý poznáme ako Alpský úľ. Včeláriť v tomto úli je v skutočnosti novostarý spôsob včelárenia. Je to včelia retrofarma používajúca metódu ošetrovania včelstiev s jednoduchou technológiou trámikového úľového systému. S touto technológiou potrebujete menej času a je oveľa modernejšia ako pri iných známych formách včelárenia. Pre mňa sa úľový systém s prirodzenou stavbou včelieho diela stal meradlom radosti zo včelárenia bez potu, ktorý som vydal pri ošetrovaní včelstiev všeobecne uznávaným spôsobom. Väčšina včelárov s desiatkami včelstiev najčastejšie myslí na prostriedky získané zo včiel. Ekonomika včelárenia bez dotácií, s vylisovaným medom pre seba a známych, je veľmi zaujímavá. A ja sa na prírodné včelárenie pozerám ako na relax ducha a včelnica sa stala pre mňa chrámom pre oddych. Užite si so mnou moje poznanie, keď som sa učil a rástol ako prírodný včelár. 

nedeľa 7. augusta 2011

Dobrý den pane Bencúre,

ještě si vzpomínáte? Byli jsme (skoro před rokem) všichni nadšeni Warréčkami.

A já teď hlásím, že vlasním 4 komplet Warré úly. Zřejmě jediný v Čechách.
Po roce mého včelaření jsem sám sobě dostál slibu a pořídil "holkám" nové úly ze dřeva. Nezateplené, bez dřevotřísky, sololitu a emailu.
Po vzoru Bencůra, s myšlenkou Čermáka a ideály Dvorského začínám tedy novou etapu.

Ještě jednou díky

Fišer, Slánsko

1. u Vás


2. takhle jsem začínal před rokem


3. oddělěk se nekoná, protože nikdo Warré nedělá, takže vlastně smetenec s Vigorkami4. pořádně přikurtovat, protože jedeme skoro 100 km na nové místo


5. po dlouhé cestě pořádně nakrmit, komu by nevyhládlo . . .


6. Warré v plné kráse. Abbé Emil Warré by byl se mnou určitě spokojený.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára