O mne

Moja fotka

Poslaním môjho blogu je oboznámiť návštevníkov s jedným z najpozoruhodnejších úľov francúzskeho včelára Roger Delona, ktorý poznáme ako Alpský úľ. Včeláriť v tomto úli je v skutočnosti novostarý spôsob včelárenia. Je to včelia retrofarma používajúca metódu ošetrovania včelstiev s jednoduchou technológiou trámikového úľového systému. S touto technológiou potrebujete menej času a je oveľa modernejšia ako pri iných známych formách včelárenia. Pre mňa sa úľový systém s prirodzenou stavbou včelieho diela stal meradlom radosti zo včelárenia bez potu, ktorý som vydal pri ošetrovaní včelstiev všeobecne uznávaným spôsobom. Väčšina včelárov s desiatkami včelstiev najčastejšie myslí na prostriedky získané zo včiel. Ekonomika včelárenia bez dotácií, s vylisovaným medom pre seba a známych, je veľmi zaujímavá. A ja sa na prírodné včelárenie pozerám ako na relax ducha a včelnica sa stala pre mňa chrámom pre oddych. Užite si so mnou moje poznanie, keď som sa učil a rástol ako prírodný včelár. 

piatok 9. marca 2012

Tajomstvo červeného medu a drobnosti, ktoré pohladia

Nechajte svet, nech si beží svojimi starosťami a vy sa radujte z tých drobností, ktoré pohladia. David Selig Red Hook, Brooklyn, majiteľ reštaurácie a amatérsky včelár, bol sklamaný, že namiesto medu jeho včely vyrábajú červený lektvar viac pripomínajúci čerešňový likér maraschino alebo sirup proti kašľu.

Sviečku z panenského včelieho diela si urobíte rýchlo a jednoducho. Nie je to to isté ako sviečka z medzistienky, ktorú kúpite v obchode. Je pekná a vonia úžasne! Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára