O mne

Moja fotka

Poslaním môjho blogu je oboznámiť návštevníkov s jedným z najpozoruhodnejších úľov francúzskeho včelára Roger Delona, ktorý poznáme ako Alpský úľ. Včeláriť v tomto úli je v skutočnosti novostarý spôsob včelárenia. Je to včelia retrofarma používajúca metódu ošetrovania včelstiev s jednoduchou technológiou trámikového úľového systému. S touto technológiou potrebujete menej času a je oveľa modernejšia ako pri iných známych formách včelárenia. Pre mňa sa úľový systém s prirodzenou stavbou včelieho diela stal meradlom radosti zo včelárenia bez potu, ktorý som vydal pri ošetrovaní včelstiev všeobecne uznávaným spôsobom. Väčšina včelárov s desiatkami včelstiev najčastejšie myslí na prostriedky získané zo včiel. Ekonomika včelárenia bez dotácií, s vylisovaným medom pre seba a známych, je veľmi zaujímavá. A ja sa na prírodné včelárenie pozerám ako na relax ducha a včelnica sa stala pre mňa chrámom pre oddych. Užite si so mnou moje poznanie, keď som sa učil a rástol ako prírodný včelár. 

piatok 2. marca 2012

MADE BY HAND

Vyrobené ručne, je projekt so sériou krátkych filmov oslavujúcich ľudí, ktorí robia veci ručne - trvalo udržateľným spôsobom, v mieste bydliska a s láskou sa venujú svojmu remeslu. Projekt o bežnom spotrebnom tovare vyrábanom ručne vznikol z presvedčenia, že veci, ktoré zhromažďujeme, konzumujeme, používame a zdieľame sú súčasťou nás, vytvárajú náš obraz kto sme ako jednotlivci. Napríklad potraviny, ktoré jeme, hovoria niečo o každom z nás, rovnako ako nástroje, ktoré používame aj stoličky, na ktorých odpočívame. Objekty, ktoré obklopujú náš životný priestor, naše bývanie, rozprávajú príbehy nie len o nás. Hľadáme v nich odpovede na otázky kde sa tu vzali, na čo slúžia, ako boli vyrobené.
Film o mladej včelárke má za cieľ informovať o možnosti včeláriť v meste, podporiť to, čo je možné robiť u nás doma, trvalo a s láskou k prostrediu, ktoré nás obklopuje. Dúfam, že príbeh o mestskej farmárke z Brooklynu, Megan Paska, bude inšpiráciou pre vášho ducha premeniť silu myšlienky o zelenej streche s organickou zeleninou na čerstvé potraviny.
   

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára