O mne

Moja fotka

Poslaním môjho blogu je oboznámiť návštevníkov s jedným z najpozoruhodnejších úľov francúzskeho včelára Roger Delona, ktorý poznáme ako Alpský úľ. Včeláriť v tomto úli je v skutočnosti novostarý spôsob včelárenia. Je to včelia retrofarma používajúca metódu ošetrovania včelstiev s jednoduchou technológiou trámikového úľového systému. S touto technológiou potrebujete menej času a je oveľa modernejšia ako pri iných známych formách včelárenia. Pre mňa sa úľový systém s prirodzenou stavbou včelieho diela stal meradlom radosti zo včelárenia bez potu, ktorý som vydal pri ošetrovaní včelstiev všeobecne uznávaným spôsobom. Väčšina včelárov s desiatkami včelstiev najčastejšie myslí na prostriedky získané zo včiel. Ekonomika včelárenia bez dotácií, s vylisovaným medom pre seba a známych, je veľmi zaujímavá. A ja sa na prírodné včelárenie pozerám ako na relax ducha a včelnica sa stala pre mňa chrámom pre oddych. Užite si so mnou moje poznanie, keď som sa učil a rástol ako prírodný včelár. 

utorok 1. mája 2012

1.máj, Sviatok práce a vstupu Slovenska do EÚ

Dostanú dnes aj slušní ľudia šancu, oslavujúci minulosť a starajúci sa o budúcnosť? Určite je pekné, keď ľudia chcú spoločne pomáhať tejto republike, čo vyjadrujú v každých parlamentných voľbách. Málokedy si ale uvedomujeme, že to, čo nie je zdravé v našej spoločnosti a čo by sa malo liečiť na prvom mieste sme my ľudia. Keď budeme liečiť seba samých, vydáme sa tou najrýchlejšou cestou k uzdraveniu nás, nášho kolektívneho vedomia a tým i našej krajiny. Takže to, čo je teraz najviac potrebné, je rozširovanie vedomia v nás samotných. Tým sa uvoľní viac miesta pre svetlo, ktorým potom môžeme pozitívne pôsobiť na naše okolie, pretože to, čo našu republiku najviac zaťažuje, sú naše nagatívne energie a emócie. V Biblii sa hovorí, že je krásne keď si človek podmaňuje Zem a ja si myslím, že je to pravda. Tú vetu musíme domyslieť. Je krásne podmaniť si prácou Zem, ale s úctou k životu. Teda, nie armádou ďaleko od svojich hraníc! Kým sa ľudia nezmenia, ono si to politici budú riešiť sami po svojom. Podobnosť s príbehmi vo včelárskej obci je čiste náhodná.

Máme veľmi, veľmi zlých politikov. Najhorších politikov na svete. Na Slovensku je 99,9999% ľudí, ktorí sú na dne a 0,0001% abnormálne extrémne bohatých jedincov. Títo boháči parazitujú na slovenskom národe. Máme zlé spôsoby v medziľudských vzťahoch, ktorých výsledkom je po roku 1989 veľká čierna diera s rozbitým hospodárstvom. Peniaze z výroby tečú do politiky, nie na údržbu alebo nové technológie. Politici z kresťansky orientovaných vlád rozdali národný majetok zahraničným "investorom", kupujú si hotely, penzióny, pozemky, aj ostrovy z peňazí od chudobných slovenských ľudí. Máme 20% DPH, veľmi malý dôchodok od 300 do 400 € za mesiac a strava je drahšia ako v Nemecku. Peniaze idú do politiky, politici sú skorumpovaní a švédsky socializmus je v nedohľadne. Národne orientované vlády z polovice deväťdesiatych rokov rozdali všetky štátne podniky svojim priateľom, vytvorili nové oligarchie a veľké finančné skupiny, ktoré ovplyvňujú s ich ekonomickou silou politiku v tomto štáte. Pochybujem o skvelej budúcnosti, ktorú sľubujú ľuďom naši politici, pretože skvelé časy tu už boli v rokoch šesťdesiatych, sedemdesiatych a osemdesiatych. V tých skvelých časoch ma odchovali rebeli Bob Dylan, Jimi Hendrix aj nesmrteľní Beatles, a tie skvelé časy si pamätám dobre.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára