O mne

Moja fotka

Poslaním môjho blogu je oboznámiť návštevníkov s jedným z najpozoruhodnejších úľov francúzskeho včelára Roger Delona, ktorý poznáme ako Alpský úľ. Včeláriť v tomto úli je v skutočnosti novostarý spôsob včelárenia. Je to včelia retrofarma používajúca metódu ošetrovania včelstiev s jednoduchou technológiou trámikového úľového systému. S touto technológiou potrebujete menej času a je oveľa modernejšia ako pri iných známych formách včelárenia. Pre mňa sa úľový systém s prirodzenou stavbou včelieho diela stal meradlom radosti zo včelárenia bez potu, ktorý som vydal pri ošetrovaní včelstiev všeobecne uznávaným spôsobom. Väčšina včelárov s desiatkami včelstiev najčastejšie myslí na prostriedky získané zo včiel. Ekonomika včelárenia bez dotácií, s vylisovaným medom pre seba a známych, je veľmi zaujímavá. A ja sa na prírodné včelárenie pozerám ako na relax ducha a včelnica sa stala pre mňa chrámom pre oddych. Užite si so mnou moje poznanie, keď som sa učil a rástol ako prírodný včelár. 

streda 11. júla 2012

Web hnutia Šanca pre včely

K dnešnímu datu se nám podařilo zprovoznit webové stránky ŠANCE PRO VČELY: http://www.sanceprovcely.cz/
Ode dneška tedy bude náplň tohoto webu sloužit celé veřejnosti aniž by se stávali účastníky tohoto projektu permanentního semináře hnutí ŠANCE PRO VČELY.
Výzva splnila svůj účel, doposud se přihlásilo k účasti 67 včelařů, kteří chtějí změnit něco na většinovém postoji k chovu včel.
Věřím, že toto číslo bude narůstat i když je web volně přístupný komukoliv a že se najdou další, kteří se budou chtít podílet na konkrétních projektech v různých oblastech přinášením svých poznatků a zkušeností ku prospěchu celku.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára