O mne

Moja fotka

Poslaním môjho blogu je oboznámiť návštevníkov s jedným z najpozoruhodnejších úľov francúzskeho včelára Roger Delona, ktorý poznáme ako Alpský úľ. Včeláriť v tomto úli je v skutočnosti novostarý spôsob včelárenia. Je to včelia retrofarma používajúca metódu ošetrovania včelstiev s jednoduchou technológiou trámikového úľového systému. S touto technológiou potrebujete menej času a je oveľa modernejšia ako pri iných známych formách včelárenia. Pre mňa sa úľový systém s prirodzenou stavbou včelieho diela stal meradlom radosti zo včelárenia bez potu, ktorý som vydal pri ošetrovaní včelstiev všeobecne uznávaným spôsobom. Väčšina včelárov s desiatkami včelstiev najčastejšie myslí na prostriedky získané zo včiel. Ekonomika včelárenia bez dotácií, s vylisovaným medom pre seba a známych, je veľmi zaujímavá. A ja sa na prírodné včelárenie pozerám ako na relax ducha a včelnica sa stala pre mňa chrámom pre oddych. Užite si so mnou moje poznanie, keď som sa učil a rástol ako prírodný včelár. 

streda 7. augusta 2013

Jesenné stretnutie Hnutia Šanca pre včely

PODZIMNÍ SETKÁNÍ HNUTÍ ŠANCE PRO VČELY


DATUM: 4. – 5. Října 2013
MÍSTO KONÁNÍ: Brno, konferenční sál organizace Otevřená zahrada, www.otevrenazahrada.cz


PROGRAM:
4. října (pátek): příjezd některých účastníků, dle zájmu prohlídka Brna, večer posezení v hospodě nebo sklípku
5. října (sobota):
1. Milan Urík: Přivítání, Jak a proč používat Fórum ŠPV
2. Milan Bencúr: Včelárenie v klasickej košnici
3. Václav Smolík: Dřevěná košnice
4. Oběd
5. Kamil Kramný: Termoterapie v boji s kleštíkem včelím
6. Leoš Dvorský: Varoóza trochu jinak
7. Přestávka
8. Radek Hubač: Falšování medu
9. Obecná dizkuse, další směrování ŠPV.


Poznámky:

- ubytování pro zájemce http://www.ubytovanibrno.cz/apartmany.html (je to jen několik desítek metrů od místa konání a za přijatelné ceny, pokud se domluví 4 osoby vychází cena na 450 kč za noc, jinak je možno si najít i jiné ubytování)
- začátek programu v sobotu je 9:00, aby stihli i Ti, co budou cestovat v sobotu, úvod bude na 30 minut, jinak má každý přednášející ke své prezentaci 60 minut a pak bude následovat vždy diskuze
- budu na telefonu 776 696 197, email: docttor.urik@gmail.com, Milan Urík
- pište nebo volejte námitky a připomínky

 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára