![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhhctkFs_0-CEBf6L7EBRO8rq25G4OhL7Y6RWyyWCXnryeUq7sA_3tkRA7ltPQroOybuQCBKGraohadKLu61wV3KN_p-JPGpeTiXfBo1OuirUOIELSdfCE4af7YWUghy3iqE0QnCj2PDn9u/s320/Screen+shot+2011-06-20+at+8.28.50+AM.png)
Talianska včela je celosvetovo známa. Je žlto zafarbená, ako by bola pozlátená. Včely majú krásne žlté pruhy na ich brušku. Zavčasu začínajú plodovať a vytvárajú silné rodiny. Nehodia sa do oblastí s chudobnou nektárovou znáškou, pretože všetko čo donesú spotrebujú na kŕmenie plodu. Vyhovuje im región so silnými nárazovými znáškami, ktorých nasleduje niekoľko po sebe, to znamená, že sú vhodné pre celosezónne kočujúcich včelárov. Je pomerne ťažké pre taliansku včelu vydržať dlhú zimu. Je to včela mierumilovná.
Kraňka je sfarbená do striebro-sivej farby a má pokojnejšie správanie. Kranské včelstvá môžeme pokojne ošetrovať bez dymáka, bez závoja, s holými rukami, v tričku a v bermudách. Preto používam rozprašovač a niekedy sa mi zdá, že si ma vôbec nevšímajú a správajú sa ľahostajne k mojej práci. Krajinská včela sa hodí do oblastí s miernou dlhotrvajúcou znáškou. Dokáže efektívne využiť každú nárazovú znášku. Rodiny na jar rýchlo rastú a potom sa v bezznáškových obdobiach divoko roja. Dobre znáša aj kruté zimy.
Esotérická Hudba 2 from Milan Bencúr on Vimeo.
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára